środa, 20 sierpnia 2014

DIY - Zrób to sam "Gatki w kwiatki"   Spodenkowe szaleństwo, które ogarnęło mnie tego lata pchnęło mnie do podzielenia się ze światem sposobem w jaki tworzyłam w tym roku jeansowe szorty. Oczywiście mogłam pójść do sklepu i kupić nowe z metką ale ani nie mam aktualnie czasu na łażenie po sklepach ani za bardzo nie uśmiecha mi się wydawać sum jakie widnieją na metkach. Naprodukowałam zatem sobie sama szortów w ilościach prawie hurtowych i to za niewielkie pieniądze.

   Lato nadal trwa więc można jeszcze odsłonić nogi co by pochwalić się opalenizną albo w końcu trochę jej złapać;) Wystarczy wybrać się do pobliskiego ciuchlandu w dzień wyprzedaży lub skierować się do kosza z rzeczami na wagę. Ja wyszperałam poniższe gacie w jednym z takich koszów i zapłaciłam za nie dosłownie złotówkę.


     Obcięłam nogawki na satysfakcjonującą mnie długość. Polecam nogawki przyciąć trochę więcej po zewnętrznej stronie tzn tak aby szew zewnętrzny nogawek był delikatnie krótszy niż wewnętrzny. Dzięki temu będą się lepiej układać no i trochę wydłużą optycznie nogi;)
     Gorąco zachęcam aby nie wyrzucać odciętych nogawek - można wykorzystać je na wiele różnych i praktycznych sposobów. Już wkrótce pokażę moje propozycje zagospodarowania tych odpadów.   Nie podkładałam nogawek tylko poszorowałam je trochę twardą szczotką żeby wyciągnąć białe nici. Dzięki temu szorowaniu powychodziły one w miarę równomiernie a nie przypadkowo i nierówno.


Następnie zabrałam się za kwiatki. Użyłam do tego celu patyczków kosmetycznych i wybielacza Ace. Warto najpierw przetestować wybielacz na kawałku jeansu bo może się okazać, że nie zadziała. Początkowo testowałam Bielnar ale nie dał rady odbarwić moich jeansów. Po Ace już po kilku minutach pojawił się wzór.
    Po zakończeniu rysowania wzoru spodenki uprałam w pralce. Dzięki temu wzór stał się wyraźniejszy i "wylazło" trochę więcej nici z nogawek;) 
     Na zdjęciach mam na sobie kurtkę, którą też stworzyłam własnoręcznie przerabiając stare wielkie jeansy. Można obejrzeć ją też tutaj.

D

4 komentarze:

 1. świetny pomysł, spodenki szybkie i łatwe w wykonaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow ale pomysł! Fajnie to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 3. To już wiem po co był ten wybielacz ;-) Bardzo ładne szorty :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł :) "wybielaczowy" wzór wygląda bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń